نکات قبل از ارتودنسی نکته اول

نکات قبل از ارتودنسی نکته اول

نکات قبل از ارتودنسی نکته اول

شما می توانید در هر سنی درمان ارتودنسی را انجام دهید. معمولا دستگاه ارتودنسی ثابت اغلب با دوران نوجوانی مرتبط است چون این زمان سنی هست که اکثر افراد متوجه دندان های نامنظم خود می شوند ولی باید دانست که هیچ محدودیت سنی برای اصلاح این مشکلات دندانی وجود ندارد.
بنابراین نباید درگیر این کلیشه رایج شد که ارتودنسی فقط مختص نوجوانان است.
شما می توانید درمان ارتودنسی را برای اصلاح دندان های نامنظم خود در هر سنی انجام دهید تا زمانی که دندان ها و لثه سالمی داشته باشید. براکت های ارتودنسی برای افرادی که لثه آنها بیمار هست و یا بهداشت دهانشان ضعیف است توصیه نمی شود. زیرا در طی درمان ارتودنسی ثابت نیروی قابل ملاحظه ای به دندان ها و لثه وارد می شود بنابراین شما نیاز دارید که لثه های سالم و انعطاف پذیری داشته باشید تا بتواند کاربرد دستگاه ارتودنسی ثابت و نیروهایی که وارد می شود را تحمل کرده و تطابق پیدا کند.
امروزه تعداد بزرگسالانی که به دنبال درمان ارتودنسی ثابت هستند افزایش پیدا کرده است. بسیاری از آنها افرادی بوده اند که در دوره کودکی یا نوجوانی به علت دندان های نامرتب نیاز به ارتودنسی داشته اند ولی والدین و خانواده آنها به این مسئله توجه نکرده اند. بنابراین این افراد در بزرگسالی سعی می کنند دندان های به هم ریخته و نامنظم خود را درمان و برطرف کنند تا اعتماد به نفس از دست رفته را بازیابند.
این بخش شامل 10 مورد از مهم ترین نکات قبل از ارتودنسی است که باید در مورد براکت های ارتودنسی بدانید و به شما کمک کند تا برای پذیرش آن آماده شوید.این مطلب درباره نکات قبل از ارتودنسی نکته اول بود، سایر نکات را به همراه توضیحات بیشتر حتما مطالعه بفرمایید.
از پیج دکتر برهمن سبزواری دیدن فرمایید.
برای برگشت به صفحه اصلی کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button