نکات قبل از ارتودنسی نکته ششم

نکات قبل از ارتودنسی نکته ششم

نکات قبل از ارتودنسی نکته ششم

برای براکتهای نامرئی (الاینر شفاف) اصرار زیادی نداشته باشید.

امروزه ارتودنسی مدرن بیشتر وارد مباحث عمومی شده است ولی متاسفانه برخی از مراجعین به دقت به نصایح و توصیه های متخصصین ارتودنسی توجه نمی کنند.
آنها خواهان براکتهایی هستند که تا حد امکان نامرئی باشد.
این مساله که تا حد امکان براکتها دیده نشود قابل درک است ولی این نوع درمان همیشه بهترین انتخاب برای فرد نیست. 
براکت های نامرئی یا الاینرهای شفاف طراحی شده اند تا با دندان ها تقریبا یکپارچه شده و دیده نشوند به همین خاطر به ویژه در نوجوانان خیلی طرفدار دارد. 
ولی تنها درصد خیلی کمی از افراد هستند که مشکل دندانی آنها با سیستم الاینرهای پلاستیکی یا شفاف تطابق دارد و می توانند از این روش بهره ببرند.
این مساله به ویژه برای نوجوانان مشکل زاست زیرا باید برایشان توضیح دهیم که زیباترین یا باکلاس ترین گزینه، لزوماً بهترین گزینه درمان نیست و آن چیزی که تعیین کننده است رسیدن به بهترین نتایج در پایان کار است. 
در بلند مدت شما به دندانهای مرتب، دهان سالمتر و لبخند زیباتر دست پیدا می کنید، ولی این در صورتی است که نوع درمانی را که متخصص ارتودنسی برای شما تجویز می کند بپذیرید. .
اگر اصرار بیش از حد بر گزینه ای داشته باشید که برای شما مناسب نیست (مثلا وقتی که الاینر شفاف برای دندان های شما مناسب نیست ولی اصرار کنید که درمان بر اساس الاینرهای شفاف انجام شود.) ، در نهایت مجبور خواهید شد که در پایان درمان با الاینر شفاف دوباره به سیستم براکت معمولی فلزی رجوع کنید و شاید این درمان با‌ براکت فلزی خیلی بیشتر از چیزی که لازم است به طول بینجامد.

برای مشاهده صفحه اینستاگرامی دکتر برهمن سبزواری کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button