نکات قبل از ارتودنسی نکته دهم

نکات قبل از ارتودنسی نکته دهم

نکات قبل از ارتودنسی نکته دهم

در طی درمان ارتودنسی ثابت ممکن است مقداری درد یا ناراحتی یا آزردگی وجود خواهد داشت.
درمان ارتودنسی ثابت یک فرآیند بدون درد و ناراحتی نیست. تطابق پیدا کردن با دستگاه ارتودنسی به ندرت اذیت کننده است ولی حس جدیدی که این دستگاه در داخل دهان ایجاد می کند و فشاری که به دندان ها وارد می شود ممکن است مقداری ناراحتی یا آزردگی ایجاد نماید. ممکن است تجربه ایجاد زخم هایی داخل دهان و روی مخاط لب ها یا روی گونه داشته باشید زیرا دهان برای پذیرفتن این حجم از قطعات فلزی یا پلاستیکی در برابر بافت هایش تکامل نیافته است.
امکان دارد شما داستان هایی از مراجعین قبلی ارتودنسی در مورد دردها و زخم ها و مشکلات بسیاری که دستگاه ارتودنسی ثابت ایجاد کرده بشنوید و نگران شوید که تحمل کردن این دستگاه برایتان سخت باشد ولی تمامی این عوارض دردناک موقتی بوده و به راحتی و در عرض چند هفته بهبود پیدا می کند. حتی ممکن است در ابتدای درمان، شما براکت ها یا دستگاه ارتودنسی را داخل دهان خود احساس نکنید و در واقع از این همه نگرانی ای که در ابتدای درمان داشته اید متعجب شوید.
به یاد داشته باشید که همواره هدف نهایی درمان ارتودنسی که دهان سالم تر و لبخند زیباتر است اهمیت بیشتری دارد. بنابراین باید شکیبا باشید و بدانید که معمولا در هفته های اول درمان مقداری اذیت و ناراحتی وجود دارد.
متخصص ارتودنسی شما ممکن است که در طی هفته های نخست درمان برای شما مسکن های معمولی مثل استامینوفن یا بروفن تجویز کند. برخی از متخصصین ارتودنسی توصیه می کنند که دهانتان را درطول روز چند بار با آب و نمک شست و شو دهید اگر این کار را انجام دهید باعث می شود که دهان و دستگاه ارتودنسی شما باکتری کمتری داشته باشند اما در صورتی که این کار برای شما اذیت و ناراحتی ایجاد نکند.
ممکن است در ابتدا جویدن و صحبت کردن مقداری مشکل باشد که این مشکل نیز موقتی و گذرا است.

برای مشاهده صفحه اینستاگرامی دکتر برهمن سبزواری کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button