دکتر برهمن سبزواری متخصص ارتودنسی در مشهد دکتر برهمن سبزواری متخصص ارتودنسی در مشهد

10 نکته مهم قبل از آغاز درمان ارتودنسی- نکته چهارم

برهمن سبزواری 05 فروردین، 1399

نکته چهارم

متخصص ارتودنسی یک فرد متبحر و متخصص است.

ممکن است برخی از ما تفاوت بین متخصص ارتودنسی و دندان پزشک معمولی و عادی را ندانیم. به زبان ساده یک متخصص ارتودنسی فردی است که در زمینه حرکات دندانی و عملکرد فکی ، دوره آموزشی کامل و تخصصی را گذرانده است.  بنابراین از دانشی که یک دندانپزشک معمولی برخوردار است ، آگاه بوده و  علاوه بر آن، تخصص و تبحر اضافه و ویژه ای در زمینه حرکتهای دندانی دارد.

بنابراین متخصص ارتودنسی ، بهترین انتخاب برای تشخیص و قرار دادن و  کنترل دستگاه های ارتودنسی ثابت است.

در برخی از مواقع همکاران محترم دندانپزشک، خود براکتها و دستگاه ارتودنسی ثابت را برای مراجعان قرار می دهند. ممکن است که به مراجعین گفته شود این کار از نظر مالی به نفع بیمار است و یا پروسه درمان سریع تر از زمانی انجام خواهد شد که به نزد متخصص ارتودنسی بروند.

این مساله همیشه بد نیست ولی واقعیت این است که یک دندان پزشک معمولی (جراح-دندانپزشک)، بر خلاف متخصص ارتودنسی  آموزشهای تخصصی لازم را ندیده است و همیشه این احتمال وجود دارد که نتواند به درستی دستگاه ارتودنسی ثابت را روی دندانها قرار بدهد یا آن را کنترل نماید. در این شرایط شما ناچار خواهید بود که به نزد متخصص ارتودنسی بروید و هزینه بیشتری برای اصطلاح مشکل پیش آمده پرداخت کنید. بنابراین معقول و منطقی است که از ابتدا فرد مناسب را برای درمان ارتودنسی خود انتخاب نمایید.

برهمن سبزواری
برچسب ها: ارتودنسی,