قیمت و هزینه ارتودنسی چقدر است؟

هزینه ارتودنسی مشهد برای بسیاری از بیماران یک عامل مهم در انتخاب روش درمانی ارتودنسی در مشهد است. اصلاح ناهماهنگی ها و بی نظمی های دندانی و فکی نیازمند درمان ارتودنسی است و اغلب این روش ها زمانبر و پرهزینه هستند. جدا از طولانی بودن مدت زمان ارتودنسی، عوامل مختلف دیگری نیز وجود دارند که هزینه ها را افزایش می دهند. بسیاری از افرادی که نیاز به ارتودنسی دارند قبل از شروع درمان به دنبال قیمت ارتودنسی می باشند. 

با توجه به ماهیت بسیار پیچیده و متنوع مشکلات دندانی و فکی، هزینه درمان هریک از این مشکلات هم با دیگری متفاوت خواهد بود. در این مقاله به عوامل تعیین کننده هزینه ارتودنسی، خدمات بیمه، نحوه پرداخت و روش های کاهش هزینه، می پردازیم.

 

 

متاسفانه به دلیل نوسانات دلار مجبور به حذف قیمتها شدیم جهت اطلاع از قیمت ارتودنسی ، با ما در ارتباط باشید یا به پیج اینستاگرام مراجعه نمایید:

05137602788

09155794998

 

 

چه عواملی بر قیمت ارتودنسی تاثیر می گذارد؟

عواملی زیادی بر قیمت ارتودنسی تأثیر میگذارند. بعضی از این عوامل تعیین کننده بر هزینه ارتودنسی در کنترل خود شما هستند و بعضی دیگر به وضعیت دندان‌های شما بستگی دارند، برخی از این عوامل :

 • نوع و شدت ناهنجاری
 • نوع درمان ارتودنسی (ثابت یا متحرک)
 • درمان توام ارتودنسی متحرک و سپس ثابت
 • درمان یک یا دو فک
 • نوع دستگاه به کار رفته در درمان ارتودنسی (متحرک یا ثابت)
 • درمانهای ارتودنسی به همراه جراحی (ارتوسرجری)
 • انتخاب براکت (نگین) های خاص ارتودنسی مانند براکت سرامیکی یا سیستم دیمون
 • سن بیمار
 • داشتن دندان نهفته
 • طول مدت درمان
 • شدت مشکل دندانی یا فکی
 • میزان همکاری بیمار طی درمان
 • کاربرد دستگاه ارتودنسی خارج دهانی یا پیچ در سقف دهان
 • نیاز به درمان های جانبی مانند استفاده از مینی اسکرو یا مینی پلیت (MiniPlate or MiniScrew)
 • نوع درمان نگهدارنده ارتودنسی
 • مراجعه به متخصص ارتودنسی یا دندانپزشک عمومی
 • مراجعه به مطب یا درمانگاه (دولتی یا خصوصی)
 • داشتن بیمه های تکمیلی برای درمان ارتودنسی
 • انتظارات بیمار از ارتودنسی
 • محدوده جغرافیایی

به دلایل ذکر شده معمولا هزینه ارتودنسی بالا است و شاید برخی از افراد به این خاطر اقدام به صاف کردن و اصلاح بی نظمی های دندانی خود نکنند.

 معمولا هزینه های ارتودنسی ثابت به صورت نقد و اقساط در طول درمان دریافت می گردد.

 

همانطور که گفته شد قیمت ارتودنسی متناسب با عوامل متعددی است ولی برای تعیین دقیق این هزینه لازم است نزد یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید و تحت معاینه قرار گیرید. برخی عوامل می توانند منجر به طولانی شدن روند درمان ارتودنسی شوند، مانند سن بالای بیمار و یا عدم همکاری و رعایت نکردن دستورات متخصص ارتودنسی در طی درمان. این مساله ممکن است باعث افزایش هزینه درمان شود.

هر عاملی که روند درمان را پیچیده تر نماید مانند دندان های نهفته، کاربرد پیچ در کام بیمار برای گسترش عرضی فک بالا، کاربرد مینی اسکرو و … هزینه های درمان را افزایش خواهد داد. در صورتیکه به علت بی دقتی بیمار آسیبی به دستگاه های ارتودنسی وارد شود مثلا براکت ارتودنسی از دندان جدا شود یا پلاک ارتودنسی متحرک گم شود، لازمه تعمیر یا ساخت مجدد دستگاه پرداخت هزینه مجدد از سوی بیمار است در ادامه توضیحات بیشتری درباره عوامل موثر در هزینه های درمان ارتودنسی آورده شده است که به شما برای تصمیم گیری کمک خواهد کرد.

 

هزینه ارتودنسی ثابت و متحرک در مشهد

قیمت ارتودنسی دندان در مشهد

 

به گفته دکتر برهمن سبزواری متخصص ارتودنسی، هزینه ارتودنسی متحرک در مشهد معمولا ارزان تر از ارتودنسی ثابت است. البته در ارتودنسی مربوط به کودکان، ارتودنسی متحرک معمولا با مشکلات بسیار جزیی کاربرد دارد، زیرا توانایی و کارایی آن بسیار محدودتر از دستگاه ارتودنسی ثابت است. برخی از بیماران نیاز به یک دوره درمان ارتودنسی متحرک برای اصلاح مشکل فکی و پس از آن یک دوره ارتودنسی ثابت دارند. درمان ارتودنسی ثابت در تقریبا تمامی موارد شامل هر دو فک است، زیرا در پایان درمان باید دندان های هر دو فک تماس های مطلوبی با یکدیگر داشته باشند.

در طی درمان ارتودنسی ثابت هم چیدمان دندان ها و هم شکل قوس دندانی تغییر می کند. تنها در موارد بسیار نادر ممکن است درمان ارتودنسی ثابت منحصر به یک فک باشد. دستگاه های ارتودنسی تنوع بسیاری دارند، طبعا نوع دستگاه انتخاب شده بر هزینه درمان موثر است. مثلا دستگاه ارتودنسی متحرک با اجزای خارج دهانی می تواند هزینه بیشتری از پلاک ساده داشته باشد. همچنین براکت های ارتودنسی شفاف (سرامیکی) گران تر از أنواع فلزی هستند.

 

متاسفانه به دلیل نوسانات دلار مجبور به حذف قیمتها شدیم جهت اطلاع از قیمت ارتودنسی ، با ما در ارتباط باشید یا به پیج اینستاگرام مراجعه نمایید:

05137602788

09155794998

 

هزینه ارتودنسی نامرئی در مشهد

 

ارتودنسی نامرئی یکی از پرطرفدارترین روش های ارتودنسی بوده و مهمترین دستگاه های نامرئی شامل اینویزیلاین (Invisalign)، الاینرها و سایر دستگاه های شفاف ارتودنسی هستند.

هزینه ارتودنسی نامرئی در مشهد به دلیل پیچیدگی، هزینه‌های لابراتور، تعداد پلاک‌ها، تکنولوژی پیشرفته و طول درمان، در مقایسه با سایر روش‌های ارتودنسی بالاتر است (حدود 50 درصد). این روش درمان تنها برای بعضی افراد، با مشکلات فکی و دندانی خفیف کاربرد دارد و برای افرادی که بی نظمی دندانی بیشتری دارند، سایر روش های ارتودنسی توصیه میگردد. چرا که توانایی روش های ارتودنسی ثابت (چه مرئی و چه نامرئی) برای حرکت دادن دندان ها بیشتر از روش های ارتودنسی متحرک نامرئی است.

در ارتودنسی نامرئی، دستگاه های ارتودنسی متحرک شفاف متعدد به تناوب و در طول درمان به بیمار داده می شود و به این وسیله دندان های بیمار به تدریج حرکت می کنند، هر یک از این دستگاه ها طوری ساخته شده اند که تغییر کوچکی در موقعیت دندان بر اساس طرح درمان  بدهند و مجموع این تغییرات کوچک باعث اصلاح بی نظمی دندانی خواهد شد. پرطرفدارترین دستگاه های ارتودنسی نامرئی اینویزیلاین ها هستند که ظاهر خوبی دارند.

 

سخن نهایی در این باره این است که تعرفه ارتودنسی نامرئی مشخص و ثابت نیست و به فاکتور های مختلفی بستگی دارد. از آنجایی که عمده وسایل و مواد ارتودنسی وارداتی هستند و با توجه به نوسان نرخ ارز ، نمی توان هزینه یا قیمت ارتودنسی نامرئی را در مقاله ذکر کرد.

 

نکته مهم برای شما این است که با مراجعه به متخصص ارتودنسی، مطمئن شوید که این نوع درمان برای شما مناسب است یا خیر . اما در نهایت می توان گفت هزینه تقریبی ارتودنسی نامرئی چیزی نزدیک به 50 درصد بیشتر از ارتودنسی ثابت و مرئی است.

 

قیمت ارتودنسی فک بالا یا فک پایین

قیمت ارتودنسی فک پاییین

 

در برخی افراد بی نظمی دندانی عمدتا در فک پایین و به خصوص در جلوی فک پایین است. در این شرایط ممکن است فرد فقط به دنبال ارتودنسی فک پایین باشد و به فک بالا اعتنایی نکند. باید دانست که ارتودنسی ثابت در اکثر موارد به دلایل فنی و تکنیکی باید به صورت دو فک باشد و ارتودنسی یک فک معمولا علمی نیست. گاهی بی نظمی دندانی فقط در فک بالا است یا بی نظمی دندان در هر دو فک است ولی دندان های بالا از نظر بیمار بیشتر دیده می شوند و نامرتبی آنها مهم ترند و شاید فرد به دلایل مالی یا … تمایل به ارتودنسی فقط در فک بالا داشته باشد. ولی به هر حال متخصصین ارتودنسی اغلب هر دو فک را تحت درمان ارتودنسی قرار می دهند زیرا لازمه نتیجه مناسب ارتودنسی و ثبات بلند مدت درمان ، انجام ارتودنسی ثابت در هر دو فک است.

 

در دندانپزشکی مراجعه به متخصص ارتودنسی، بهترین راه برای اطمینان از درمان مطلوب است. این کار مانع هدر رفتن وقت و هزینه ناشی از اقدامات افراد غیرمتخصص و فاقد تجربه خواهد شد.

 

قیمت ارتودنسی همراه با جراحی فک

 

قیمت ارتودنسی همراه با جراحی فک

ناهنجاری فکی برخی از بیماران به گونه ایی است که به تنهایی با ارتودنسی درمان نمی شوند. این گروه از بیماران نیاز به ارتودنسی ثابت دو فک به همراه جراحی فک  بعد از سن ۱۸ سالگی دارند. در این شرایط قیمت ارتودنسی به علت دو مرحله ای بودن ارتودنسی ، پیچیدگی درمان ، زمان بیشتر درمان و … بیشتر خواهد بود. البته قسمت عمده هزینه کلی درمان، مربوط به جراحی فک است.

 

قیمت سیم کشی دندان در مشهد (به روش دیمون)

هزینه سیم کشی دندان به روش دیمون

ارتودنسی دیمون یکی از روشهای گران قیمت درمان و اصلاح ناهماهنگی دندان ها است. ارتودنسی با این روش راحت تر بوده و طول دوره درمان نیز اندکی کمتر است. این روش ناراحتی کمتری دارد و همچنین نیاز بسیار کمی به جلسات تنظیم سیم دارد و بنابراین می توان فاصله بین جلسات ویزیت ارتودنسی افزایش داد که مزیت مهمی برای مراجعین پرمشغله یا مراجعین از شهرهای دور است.

مهمترین مزیت ارتودنسی دیمون این است که میزان فشاری که به دندان ها وارد می کند کم و ملایم است بنابراین بیمار را آزار نمی دهد و بیمار با آن ها احساس راحتی می کند. روند درمان با وجود این براکت ها سریع تر است و در واقع طول دوره درمان نیز با دیمون کمتر از سایر سیستم های ارتودنسی می تواند باشد. اگر چه هزینه شروع درمان ارتودنسی دیمون می تواند زیاد باشد اما می توان گفت به نوعی صرفه جویی در زمان و  هزینه است چون تعداد مراجعات به مطب متخصص ارتودنسی را کم می کند. با توجه به اینکه عمده وسایل  ارتودنسی وارداتی هستند و با توجه به نوسان نرخ ارز ، نمی توان هزینه یا قیمت ارتودنسی دیمون را در این مقاله اعلام کرد.

 

هزینه ارتودنسی (مشهد) و نحوه پرداخت

 1. هزینه درمان را متخصص ارتودنسی در جلسه اول و پس از بررسی مدارک و مستندات بالینی مانند رادیوگرافی و معاینه بیمار تخمین می زند و به اطلاع بیمار می رساند.
 2. تعیین هزینه درمان ارتودنسی از راه دور یعنی از طریق تلفن یا اینترنت مقدور نیست و نیازمند مشاهده و معاینه بیمار است.
 3. معمولا این هزینه به شکل تدریجی و متناسب با پیشرفت درمان اخذ می شود.
 4. بخشی از هزینه در ابتدای درمان و مابقی در اقساط ماهیانه در طول درمان دریافت می گردد.

قیمت ارتودنسی با بیمه

برخی از بیمه های تکمیلی تمام و یا قسمتی از هزینه را پوشش می دهند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه باید با کارشناس بیمه اداره یا شرکت خود مشورت کنید. مطب دکتر برهمن سبزواری در مشهد در حال حاضر با بیمه های بانک های زیر قرارداد دارد :

 • بانک ملی
 • بانک سپه
 • بانک صادرات
 • بانک مسکن

هزینه های جانبی ارتودنسی دندان

درمان ارتودنسی مستلزم داشتن دندان ها و لثه سالم است. بیمار قبل از آغاز درمان ارتودنسی و نیز به صورت مرتب طی درمان باید توسط دندانپزشک خانوادگی تحت معاینه و در صورت لزوم درمان پوسیدگی ها و بیماری لثه قرار گیرد. این اقدامات در حیطه کاری متخصص ارتودنسی نیست. طبعا هزینه آنها نیز باید به دندانپزشک معالج پرداخت گردد.

 

متخصص ارتودنسی در کاهش هزینه های ارتودنسی چه نقشی دارد؟

دکتر برهمن سبزواری متخصص ارتودنسی که خدمات ارتودنسی را با بالاترین کیفیت به شما ارائه می‌کند، معتقد است بدون مراجعه به یک متخصص ارتودنسی به طور دقیق نمی توان گفت که هزینه ارتودنسی شما چقدر خواهد بود چون دندان‌های هر بیمار وضعیت و شرایط خاص خود را دارد.

دامنه تغییرات هزینه ارتودنسی دندان‌ها به چندین عامل که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد بستگی دارد که لازم است از همه آنها به خوبی اطلاع داشته باشید. پس اگر شما هم می‌خواهید دندان‌های سالم‌تر و لبخند زیباتری داشته باشید و برای این منظور قصد انجام ارتودنسی را دارید، حتماً با یک متخصص ارتودنسی مشورت کنید تا با جزئیات این عمل و هزینه‌های آن به طور دقیق آشنا شوید.

 

بیماری های لثه

 

ارتودنسی رایگان در مشهد

همه ما میدانیم در مبحث درمانی که هدف سلامتی افراد است،یقینا دریافت خدمات ارزان خطری تهدید کننده برای سلامتی محسوب میشود. هر چه ارتودنسی از هزینه پایین تری برخوردار باشد به همان نسبت کیفیت درمان ارتودنسی نیز پایین تر خواهد بود از اینرو این امر سبب بوجود آوردن مشکلات زیادی در آینده خواهد شد.
اما منظور از ارتودنسی رایگان، مشاوره رایگان برای ارتودنسی است ،برخی از مطب ها در مشهد و سایر شهرها برای تبلیغات بیشتر و جذب مشتری معاینه ابتدایی را به صورت رایگان انجام می دهند. در صورتیکه در اکثر کلینیک ها مشاوره ارتودنسی نیز هزینه جداگانه خواهد داشت که مبلغ آن ناچیز می باشد.
اگر شما قصد ارتودنسی دندانهای خود را دارید بهتر است با یک متخصص ارتودنسی جلسات مشورتی داشته باشید تا پلن درمانی مناسب خود را دریافت کنید.از این رو مشاوره تخصصی و انجام درمان ارتودنسی زیر نظر متخصص ارتودنسی در مطب دکتر برهمن سبزواری نیز به صورت رایگان نخواهد بود اما تمامی هزینه ها به صورتی تعیین شده است که برای مراجعه کنندگان مناسب باشد.

 

ارتودنسی در مشهد

 

کلام آخر درباره قیمت ارتودنسی دندان در مشهد

امیدواریم این مقاله که شرحی بر قیمت ارتودنسی دندان در مشهد بود، برای شما مفید واقع شود. در صورت داشتن هر گونه پرسش پیرامون هزینه ارتودنسی دندان و قیمت ارتودنسی دندان، می‌توانید پرسش خود را در بخش کامنت‌ها مطرح کنید تا دکتر سبزواری و همکاران‌شان، به سوالات شما پاسخ دهند.

در صورت تمایل به راهنمایی بیشتر پیرامون هزینه ارتودنسی مشهد (قیمت ارتودنسی)، می‌توانید به مطب دکتر سبزواری متخصص ارتودنسی در شهر مشهد مراجعه نمایید و هزینه ارتودنسی را به صورت حضوری دریافت نمایید.

 

متاسفانه به دلیل نوسانات دلار مجبور به حذف قیمتها شدیم جهت اطلاع از قیمت ارتودنسی ، با ما در ارتباط باشید یا به پیج اینستاگرام مراجعه نمایید:

05137602788

09155794998

 

سوالات متداول درباره هزینه ارتودنسی مشهد

سوال : آیا بیمه هزینه ارتودنسی را پرداخت می‌کند؟

پاسخ : برخی بیمه های تکمیلی مانند بیمه ایران یا دانا و ‌… در برخی از قراردادهای خود، تمام یا بخشی از هزینه درمان ارتودنسی را پرداخت می کنند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه باید با کارشناس بیمه اداره یا شرکت خود مشورت کنید.

 

سوال : آیا طول دوره درمان ارتودنسی در هزینه ارتودنسی تاثیر دارد؟

پاسخ : معمولا هر چقدر درمان ارتودنسی پیچیده تر باشد ، طول مدت درمان هم بیشتر خواهد شد و هزینه درمان نیز افزایش می یابد.

 

سوال : ارتودنسی در مطب یا درمانگاه ،هزینه کدام بیشتر است؟

پاسخ : معمولا هزینه درمان ارتودنسی در مطب های خصوصی بیشتر از درمانگاه یا کلینیک است زیرا در مطب، هم دستگاه ارتودنسی با کیفیت تری برای مراجعین به کار می رود و هم زمان و دقت بیشتری برای درمان ایشان صرف می شود.

 

سوال : چرا هزینه ارتودنسی ثابت نزد متخصص ارتودنسی در مشهد بیشتر از دندانپزشک است ؟

پاسخ :با توجه به‌ اینکه درمان ارتودنسی ثابت، پیچیده و طولانی است، انجام آن در حیطه صلاحیت متخصص ارتودنسی است که دوره تخصص ارتودنسی را (به مدت ۳ یا ۴ سال پس از دریافت مدرک دندانپزشکی) گذرانده است. طبعا مانند هر درمان دیگری، هزینه درمان نزد متخصص بیشتر از پزشک یا دندانپزشک عمومی است.

 

سوال : انتظارات بیمار چقدر در هزینه ارتودنسی موثر است؟

پاسخ :عامل اصلی در برآورد هزینه درمان ارتودنسی، نوع مشکل دندانی و فکی فرد است. البته نوع دستگاه ارتودنسی هم در هزینه درمان موثر است مثلا براکت های سرامیکی بسیار گران تر از براکت های فلزی هستند.هر چقدر سطح انتظارات بیمار بالاتر باشد احتمال نیاز به تجهیزات گران قیمت تر بیشتر است که طبعا هزینه درمان ارتودنسی را افزایش می دهد.

فهرست مطالب

۱۴ پاسخ

  1. سلام لطفا برای اطلاع دقیق از قیمت ارتودنسی دندان با شماره ۰۵۱۳۷۶۰۲۷۸۸ یا ۰۹۱۵۵۷۹۴۹۹۸ تماس بگیرید.

   1. سلام . دندونای فک بالای من خیلی جلوه طوری ک دندونای پایین میاره زیر و دیده نمیشه آیا میشه اردتدنسی شن؟؟؟ هزینه ش چقده؟؟

    1. سلام
     بستگی به شدت و نوع مشکل و سن شما، طرح درمان متفاوت است، ممکن است علاوه بر ارتودنسی به جراحی فک هم نیاز داشته باشید.
     برآورد هزینه درمان تنها پس از معاینه و بررسی تصاویر رادیوگرافی میسر است.

 1. سلام
  برای انجام ارتودنسی اینکه دندون های عقلمون در حال در اومدن باشه اشکالی نداره؟

  یا باید صبر کنیم کامل دربیان؟

  1. سلام
   خیر. در صورت لزوم در پایان درمان، متخصص ارتودنسی دستور کشیدن یا جراحی دندان های عقل را خواهد داد.

  1. بله. ارتودنسی تداخلی با عصب کشی دندان و روکش ندارد ولی لازم است سطح بیرونی روکش چینی یا سرامیک باشد.
   البته اتصال یا باند براکت یا نگین ارتودنسی به روکش ضعیف تر از دندان است.
   براکت ارتودنسی به روکش تمام فلزی متصل نمی گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخگوی شما ۱۵ الی ۲۰:۳۰

inesta
دریافت نوبت دریافت نوبت چت آنلاین تماس با ما واتس اپ